FAQ - Akademia naturopatii

FAQ

Często zadawane pytania.

Dziękujemy za zainteresowanie się naszą szkołą, jesteśmy przekonani że prezentowana przez nas wiedza,
bardzo przyda się w życiu codziennym jak również w leczeniu dolegliwości.

Jeśli masz jakieś pytania, najpierw sprawdź, czy nie znajdziesz odpowiedzi na nie poniżej, jeśli nie, napisz do nas.


1. Co to za szkoła i co oznacza leczenie przyczynowe?
2. Gdzie odbywają się zajęcia?
3. Czy jest możliwość studiowania online? Jeśli tak, to ile to kosztuje?
4. Do kiedy trwają zapisy do Akademii?
5. Kiedy rozpoczynają się zajęcia? Jakie są terminy zjazdów?
6. Ile kosztuje nauka na Akademii?
7. Specjalna oferta dla przyszłych i obecnych mam!
8. Jaki uzyskuje się dyplom po ukończeniu nauki?
9. Kto prowadzi zajęcia?
10. Jak wyglądają zajęcia?
11. Czy są możliwe zajęcia praktyczne w gabinecie?
12. Jak wygląda egzamin?
13. Czy mogę nie zdawać egzaminów?

 

1. Co to za szkoła i co oznacza leczenie przyczynowe?
To szkoła oparta na programie szkół północno-amerykańskich, wzbogaconym o specyficzną diagnozę, logikę i analizę z zakresu leczenia przyczynowo-skutkowego. To pozwala zdecydowanie zwiększyć skuteczność terapii. Ta filozofia leczenia obejmuje najskuteczniejsze synchroniczne elementy medycyny holistycznej, integracyjnej, chińskiej, ziołolecznictwa oraz niezwykłą terapię manualną, odblokowującą i ułatwiającą działanie leków naturalnych, mikroelementów czy ziół.

2. Gdzie odbywają się zajęcia?
Myślimy głównie o Warszawie, a w drugiej kolejności o Wrocławiu, zależy gdzie większości będzie bardziej odpowiadać. Dlatego podczas zapisu proszę wybrać preferowana lokalizację, lub szkolenie online.

3. Czy jest możliwość studiowania online? Jeśli tak, to ile to kosztuje?
Jest taka opcja.
Wykłady w szkole będą nagrywane i obrabiane, a następnie – z oczywistym opóźnieniem –  udostępniane studentom online. Opóźnienie rozpoczęcia nauki nie spowoduje opóźnienia zakończenia szkoły.

1–2 razy w roku będzie jednak wymagana obecność na zajęciach – będziemy się starać, by odbywały się one tuż przed egzaminami, na których obecność jest obowiązkowa.
Cena zajęć online wynosi 800 zł.

4. Do kiedy trwają zapisy do Akademii?
Zapisy do 23.09.2018 r.
Osoby, które zapiszą się do Akademii po tym terminie, będą mogły uczestniczyć w zajęciach w drugiej grupie, która rozpocznie naukę w październiku 2019
(choć trwają starania, by mogła się rozpocząć już w styczniu/lutym 2019).

5. Kiedy rozpoczynają się zajęcia? Jakie są terminy zjazdów?
Planowo od października, ale dokładne terminy zależą od ilości osób i dostępności sali wykładowej.
Miejsce i daty zjazdów oraz grafik zajęć zostaną ustalone na przełomie września i października.

6. Ile kosztują studia na Akademii?
Cena za jeden zjazd sobota i niedziela to:
– wykłady stacjonarne 750 zł za zjazd, przewidziany jest jeden zjazd w miesiącu.
– wykłady online 800 zł,
– wpłata za 3 miesiące z góry 2000 zł (stacjonarne) i 2200 dla zajęć online
– specjalna oferta dla mam 3600 zł – 6 zjazdów, (zajęcia stacjonarne)
– osoby z poza Akademii jednorazowe zajęcia (sobota i niedziela) 1500 zł
– rozumiemy, że w ciągu roku każdemu może się zdarzyć, że nie będzie w stanie być na
zajęciach, które są OBOWIĄZKOWE, wówczas 1 x w roku może, bez dodatkowych opłat
otrzymać wejście online, żeby je nadrobić. Każde dodatkowe wejście wymaga dopłaty
50 zł. Oczywiście osoby z opcji online już mają w cenie zajęcia i nic nie dopłacają.

Jeśli wydaje ci się, że jest to wysoka cena, to wiedz, że:

  • Po pierwsze na dzień dzisiejszy poza naszą szkołą nigdzie na świecie nie uczy się leczenia przyczynowo-skutkowego w tak szerokim zakresie –
    owszem, wielu mówi, że takie leczenie stosuje, ale zazwyczaj osoby te nawet same nie wiedzą, w jak bardzo okrojonej wersji…
  • Ceny w szkołach naturopatii w USA, Kanadzie, Niemczech lub Anglii są bez porównania o wiele wyższe i na dodatek nie naucza się tam kompletnego rozumienia choroby ani diagnozy, logiki oraz terapii na tym poziomie, który można osiągnąć u nas.
  • Ceny  np. w 5-letniej szkole osteopatii w Polsce wskazują, że dobra wiedza kosztuje. Jeśli interesuje cię jedynie częściowa nauka lub tylko dyplom naturopaty, jest to oczywiście Twój wybór. My nie „sprzedajemy” dyplomów po kilkudniowym czy kilku weekendowym kursie, my chcemy nauczyć!

7. Specjalna oferta dla przyszłych i obecnych mam!
Kobiety planujące ciążę, ciężarne i matki mogą wziąć częściowy udział w szkoleniu, w zajęciach, które pozwolą im lepiej przygotować się do ciąży i lepiej zająć się dzieckiem (zajęcia 1–6, patrz: Program). Gwarantujemy, że NIGDZIE indziej nie otrzymasz tak szerokiej wiedzy o przygotowaniu do ciąży, przebiegu ciąży, ewentualnych komplikacji oraz o postępowaniu z noworodkiem, ewentualnej pomocy dziecku w sposób naturalny etc.

WYJĄTKOWA zniżka tylko dla przyszłych i obecnych mam: przy zakupie całego pakietu na raz oszczędzasz 900 zł!
Cena za każde zajęcia osobno (6 × 750 zł) = 4500 zł
Przy zakupie całego pakietu cena wynosi tylko 3600 zł. Zależy nam na tym, by jak najwięcej mam miało szeroką wiedzę na temat tego, jak należy dbać o swoje dziecko (w tym co robić by dziecko uniknęło tak dziś popularnego raka czy autyzmu).

8. Jaki uzyskuje się dyplom po ukończeniu nauki?
Szkoła wystawia dyplom naturopaty, ale jeśli chcesz mieć dyplom państwowy w tym zawodzie  to  – później trzeba jeszcze zdać egzamin w izbie rzemieślniczej. Według naszej wiedzy ten zawód nie jest regulowany a więc egzamin w izbie nie jest konieczny. Jednak patrząc perspektywicznie sensownie jest go mieć. Tym bardziej że wówczas można z nim praktykować w innych państwach uni, ale to trzeba już samemu zbadać sprawę w danym kraju. Logicznie, jeżeli w danym kraju ten zawód nie jest regulowany to powinien wystarczyć dyplom ukończenia szkoły. Wówczas najprawdopodobniej egzamin w izbie nie jest konieczny, logicznie nie znaczy na pewno.
Prosimy osoby mające o tym wiedzę o kontakt w tym temacie.

Dyplom naszej szkoły pozwala jednocześnie na uzyskanie dyplomu w Kanadzie:
– bez powtarzania szkoły;
– bez ponownych egzaminów.

Daje to możliwość pracy jako naturopata w tym wspaniałym i przystępnym do życia kraju 🙂

9. Kto prowadzi zajęcia?
Na dzień dzisiejszy tylko doktor naturalnej medycyny (DNM) z Kanady Ryszard Grzebyk. Cały czas się staramy, by dołączyli do nas i prowadzili część wykładów również inni terapeuci, którzy stosują w szerszym zakresie leczenie przyczynowo-skutkowe – a takich prawie nie ma, lub nie udaje się ich znaleźć.

10. Jak wyglądają zajęcia?
Zaczynamy od szybkiej ustnej powtórki poprzedniego tematu z udziałem studentów, wspólnie wskazujemy zastosowanie praktyczne zdobytej wiedzy.

Następnie omawiany jest aktualny temat i podawane są rozwiązania dla danego problemu – z poprzednich wykładów i aktualnego.
Po kilku pierwszych modułach tematycznych i zdobyciu minimum niezbędnej wiedzy przyjmowani są podczas zajęć potrzebujący (chętni) pomocy pacjenci, by wszyscy mogli brać praktyczny udział w procesie diagnozy, wyciągania wniosków i układania terapii.

11. Czy są możliwe zajęcia praktyczne w gabinecie?
Tak, na określonych warunkach, w tym cenowych – ale o tym więcej, gdy przyjdzie na to czas.

12. Jak wygląda egzamin?
Proszę się nim zupełnie nie martwić. Zagadnienia będą omawiane tyle razy na różne sposoby, będzie też tyle prac domowych, że musiałbyś spać na zajęciach, by go nie zdać!

Kładziemy nacisk głównie na stronę praktyczną. Choć teoretyczna wiedza też jest ważna i jej nie lekceważymy, to praktyczną uznajemy za ważniejszą – nie musisz wiedzieć, jak działa dane zioło czy minerał, bo jeśli dzięki praktyce doskonale wiesz, jak i kiedy je zastosować, to „pokonasz” wszystkich teoretyków i ich teorie!

Egzamin będzie pisemny oraz, ważniejszy, praktyczny, który będzie polegał na:
– przeprowadzeniu wywiadu;
– określeniu kierunku leczenia;
– zastosowaniu zdobytej wiedzy o sposobach i produktach w leczeniu danej dolegliwości.

13. Czy mogę nie zdawać egzaminów?
Jest to możliwe, o ile nie jesteś terapeutą ani nie ukończyłeś żadnej innej szkoły naturalnej medycyny. Powód takiej decyzji jest prosty: nie chcemy, by wykształcone u nas osoby posługiwały się dyplomem z innej szkoły, mówiąc, że to tam zdobyły wiedzę.

Rozumiemy, że część osób chętnie by się uczyła w naszej szkole, ale stres egzaminacyjny byłby dla nich za duży, dlatego idziemy im na rękę, gdyż zależy nam na tym, by każdy mógł mieć wiedzę o zdrowiu przynajmniej na podstawowym poziomie. Oczywiście osoby, które nie przystąpią do egzaminów, nie otrzymają dyplomów. Będą musiały również podpisać stosowną umowę.