Warunki i cena - Akademia naturopatii

Warunki i cena

Często zadawane pytania.

Dziękujemy za zainteresowanie się naszą szkołą, jesteśmy przekonani że prezentowana przez nas wiedza, bardzo przyda się w życiu codziennym jak również w leczeniu ciężkich, w tym chronicznych dolegliwości.

Jeśli masz jakieś pytania, najpierw sprawdź, czy nie znajdziesz odpowiedzi na nie poniżej, jeśli nie, napisz do nas.


1. Co to za szkoła i co oznacza leczenie przyczynowe?
2. Gdzie odbywają się zajęcia?
3. Czy jest możliwość studiowania online? Jeśli tak, to ile to kosztuje?
4. Do kiedy trwają zapisy do Akademii?
5. Kiedy rozpoczynają się zajęcia? Jakie są terminy zjazdów?
6. Ile kosztuje nauka na Akademii?
7. Specjalna oferta dla przyszłych i obecnych mam!
8. Jaki uzyskuje się dyplom po ukończeniu nauki?
9. Kto prowadzi zajęcia?
10. Jak wyglądają zajęcia?
11. Czy są możliwe zajęcia praktyczne w gabinecie?
12. Jak wygląda egzamin?
13. Czy mogę nie zdawać egzaminów?

 

1. Co to za szkoła i co oznacza leczenie przyczynowe?
To szkoła oparta na programie szkół północno-amerykańskich, wzbogaconym o specyficzną diagnozę, logikę i analizę z zakresu leczenia przyczynowo-skutkowego. To pozwala zdecydowanie zwiększyć skuteczność terapii. Ta filozofia leczenia obejmuje najskuteczniejsze synchroniczne elementy medycyny holistycznej, integracyjnej, chińskiej, ziołolecznictwa oraz niezwykłą terapię manualną, odblokowującą i ułatwiającą działanie leków naturalnych, mikroelementów czy ziół.

2. Gdzie odbywają się zajęcia?
Zajęcia odbywają się w trybie online a dodatkowe spotkania promocyjne szkoły są organizowane w różnych miastach, gdzie będzie też możliwość pytania o tematy z zajęć. Myślimy głównie o Warszawie, a w drugiej kolejności o Wrocławiu, zależy gdzie większości będzie bardziej odpowiadać. Dlatego podczas zapisu w końcowym formularzu proszę wybrać preferowana lokalizację, lub szkolenie online.

3. Czy jest możliwość studiowania online? Jeśli tak, to ile to kosztuje?
J.w. oczywiście że tak 🙂
Wykłady są nagrane, a następnie – zgodnie z planem zajęć –  udostępniane.
1–2 razy w roku będzie jednak wymagana obecność na  stacjonarnych zajęciach promujących szkolę
w tym czasie odbędą się egzaminy, które są obowiązkowe. Wtedy też będzie możliwość m.in., bezpośredniego zadawania pytań.

Cena jednych zajęć online wynosi 800 zł.

4. Do kiedy trwają zapisy do Akademii?
Zapisy do 30.09.2020 r.
Pierwsze zajęcia w połowie października 2020.
Osoby, które zapiszą się do Akademii po tym terminie, będą mogły uczestniczyć w zajęciach w kolejnej grupie, która rozpocznie naukę
 w październiku 2020. – tak było do tej pory. Być może obecny nabór będzie ostatnim do naszej Akademii, ale bez obaw każdy dokończy rozpoczęty cykl szkolenia :). 

5. Kiedy rozpoczynają się zajęcia? Jakie są terminy zjazdów?
Planowo od połowy października 2020.
Miejsce i daty zjazdów spotkań promocyjnych szkoły oraz grafik zajęć online zostaną podane osobom zapisanym po zakończeniu zapisów, czyli w październiku.
Przed rozpoczęciem nauki w Akademii wymagane jest podpisanie standardowej umowy określającej zasady i regulamin Akademii.

6. Ile kosztują studia na Akademii?
Cena za jeden zjazd (jeden zjazd to dwa dni zajęć (sobota i niedziela) to:
– wykłady stacjonarne spotkań promocyjnych szkoły, 750 zł/za 1 zjazd (2- dniowy), przewidziany jest jeden zjazd w miesiącu.
– wykłady online 800 zł/za 1 zjazd,
– wpłata za 3 miesiące (3 zjazdy) z góry 2000 zł (stacjonarne) i 2200 dla zajęć online, przez pierwszy rok
– jak łatwo policzyć cały koszt 24 miesięcznej szkoły (poziom podstawowy) bez zniżek wynosi 24 x 750 lub 22 x 800 zł
– specjalna oferta dla mam 3800 zł – 6 zjazdów
– osoby z poza Akademii jednorazowe zajęcia (sobota i niedziela) 1500 zł
– Wszystkie wykłady dla studentów Akademii są OBOWIĄZKOWE. W przypadku nie możności ich oglądnięcia w wyznaczonym terminie należy dopłacić 50 zł, by uzyskać dostęp online.

Opłata organizacyjna, w wysokości 150 zł, w cenie której otrzymasz książkę Kiedy lekarz zawiedzie… o łącznej wartości 48 zł, opłata jest bezzwrotna również w przypadku nie zaakceptowania kandydatury do Akademii.
Jest ona niezbędna by otrzymać dostęp do końcowego panelu rejestracyjnego studenta, a następnie uczestniczyć w wykładach.


Jeśli wydaje ci się, że cena szkoły jest za wysoka cena, to wiedz, że:

  • Po pierwsze na dzień dzisiejszy poza naszą szkołą nigdzie na świecie nie uczy się leczenia przyczynowo-skutkowego w tak szerokim zakresie –
    owszem, wielu mówi, że takie leczenie stosuje, ale zazwyczaj osoby te nawet same nie wiedzą, w jak bardzo okrojonej wersji
  • Ceny w szkołach naturopatii w USA, Kanadzie, Niemczech lub Anglii są bez porównania o wiele wyższe i na dodatek nie naucza się tam kompletnego rozumienia choroby ani diagnozy, logiki oraz terapii na tym poziomie, który można osiągnąć u nas. W tych szkołach ciągle uczy się według schematu: stan zapalny – to środki na stan zapalny. Zupełnie nie zajmując się dlaczego taki stan zapalny powstał… czy nie zajmują się tzw przyczynówką.
  • Ceny  np. w 5-letniej szkole osteopatii w Polsce wskazują, że dobra wiedza kosztuje. Jeśli interesuje cię jedynie częściowa nauka lub tylko dyplom naturopaty, jest to oczywiście Twój wybór. My nie „sprzedajemy” dyplomów po kilkudniowym czy kilku weekendowym kursie, my chcemy nauczyć!

7. Specjalna oferta dla przyszłych i obecnych mam!
Kobiety planujące ciążę, ciężarne i matki mogą wziąć częściowy udział w szkoleniu, w zajęciach, które pozwolą im lepiej przygotować się do ciąży i lepiej zająć się dzieckiem (zajęcia 1–6, patrz: Program). Gwarantujemy, że NIGDZIE indziej nie otrzymasz tak szerokiej wiedzy o przygotowaniu do ciąży, przebiegu ciąży, ewentualnych komplikacji oraz o postępowaniu z noworodkiem, ewentualnej pomocy dziecku w sposób naturalny etc.

WYJĄTKOWA zniżka tylko dla przyszłych i obecnych mam: przy zakupie całego pakietu na raz oszczędzasz 700 zł!
Cena za każde zajęcia osobno (6 × 750 zł) = 4500 zł
Przy zakupie całego pakietu cena wynosi tylko 3800 zł. Zależy nam na tym, by jak najwięcej mam miało szeroką wiedzę na temat tego, jak należy dbać o swoje dziecko (w tym co robić by dziecko uniknęło tak dziś popularnego raka czy autyzmu). Jeżeli mama zdecyduje się kontynuować naukę to wówczas trzeba będzie dopłacić różnicę pomiędzy ofertą a realną ceną.

8. Jaki uzyskuje się dyplom po ukończeniu nauki?
Szkoła wystawia dyplom MEN w zawodzie naturopaty.

Obecnie w związku z zapowiadanymi zmianami w prawie dotyczącym szkolenia Naturopatów na poziomie całej EU, dyplom naszej Akademii jest w 100% wystarczający do praktyki w Polsce i całej EU!
Więcej informacji tutaj – link

Jeśli chcesz mieć dyplom z Izby rzemieślniczej w tym zawodzie  to  trzeba jeszcze zdać egzamin w takiej izbie. Według naszej wiedzy ten zawód nie jest regulowany a więc egzamin w izbie nie jest konieczny. UWAGA dyplom z Izby rzemieślniczej daje ci uprawnienia tylko w 4 zawodach! 
Więcej informacji w linku tuż powyżej.

Dyplom naszej szkoły, po co najmniej 3 latach nauki, pozwala jednocześnie na uzyskanie dyplomu w Kanadzie:
– bez powtarzania szkoły;
– bez ponownych egzaminów.

Daje to możliwość pracy jako terapeuta w tym wspaniałym i przystępnym do życia kraju :), wiedz że dyplom z Izby rzemieślniczej ZUPEŁNIE nie daje ci takiej możliwości w północnej Ameryce!

Posiadamy tez rejestracje w Urzędzie Pracy co może pomóc w dofinansowaniu do szkoły.

9. Kto prowadzi zajęcia?
Na dzień dzisiejszy Ryszard Grzebyk. który uzyskał tytuł doktora medycyny naturalnej (DNM) w 2006 roku w Kanadzie. Cały czas się staramy, by dołączyli do nas i prowadzili część wykładów również inni terapeuci, którzy stosują w szerszym zakresie leczenie przyczynowo-skutkowe – a takich praktycznie nie ma, lub nie udaje się ich znaleźć.

10. Jak wyglądają zajęcia?
Zaczynamy od szybkiej ustnej powtórki poprzedniego tematu z udziałem studentów, wspólnie wskazujemy zastosowanie praktyczne zdobytej wiedzy.

Następnie omawiany jest aktualny temat i podawane są rozwiązania dla danego problemu – z poprzednich wykładów i aktualnego.
Po pierwszych modułach tematycznych i zdobyciu minimum niezbędnej wiedzy przyjmowani są podczas zajęć potrzebujący (chętni) pomocy pacjenci (w trzecim roku nauki), by wszyscy mogli brać praktyczny udział w procesie diagnozy, wyciągania wniosków i układania terapii.

11. Czy są możliwe zajęcia praktyczne w gabinecie?
Tak, na określonych warunkach, w tym cenowych – ale o tym więcej, gdy przyjdzie na to czas.

12. Jak wygląda egzamin?
Proszę się nim zupełnie nie martwić. Zagadnienia będą omawiane tyle razy na różne sposoby, będzie też tyle prac domowych, że musiałbyś spać na zajęciach, by go nie zdać!

Kładziemy nacisk głównie na stronę praktyczną. Choć teoretyczna wiedza też jest ważna i jej nie lekceważymy, to praktyczną uznajemy za ważniejszą – nie musisz wiedzieć, jakie reakcje chemiczne wywołuje dane zioło czy minerał, bo jeśli dzięki praktyce doskonale wiesz, jak i kiedy je zastosować, to „pokonasz” wszystkich teoretyków i ich teorie!

Egzamin będzie pisemny oraz, ważniejszy, praktyczny, który będzie polegał na:
– przeprowadzeniu wywiadu;
– określeniu kierunku leczenia;
– zastosowaniu zdobytej wiedzy o sposobach i produktach w leczeniu danej dolegliwości.

13. Czy mogę nie zdawać egzaminów?
Jest to możliwe, o ile nie jesteś terapeutą ani nie ukończyłeś żadnej innej szkoły naturalnej medycyny, oraz masz powyżej 60 lat, ale też z zachowaniem poprzednich warunków. Powód takiej decyzji jest prosty: nie chcemy, by wykształcone u nas osoby posługiwały się dyplomem z innej szkoły, mówiąc, że to tam zdobyły wiedzę.

Rozumiemy, że część osób chętnie by się uczyła w naszej szkole, ale stres egzaminacyjny byłby dla nich za duży, dlatego idziemy im na rękę, gdyż zależy nam na tym, by każdy mógł mieć wiedzę o zdrowiu przynajmniej na podstawowym poziomie. Oczywiście osoby, które nie przystąpią do egzaminów, nie otrzymają dyplomów. Będą musiały również podpisać stosowną umowę.