Leczenie holistyczne - Akademia naturopatii

Leczenie holistyczne

Leczenie holistyczne alergii, raka, dolegliwości serca .

Leczenie holistyczne w leczeniu raka, eliminacji alergii, regulacji serca, posługuje się specyficzną logiką. Reasumując można aby ją tak przedstawić: zastosować to co należy dla pacjenta by mu pomóc.

Jakkolwiek logicznie i mądrze to brzmi, ma świetne założenia i jest popularne. To nie posługuje się żadną znaną mi i sensownie opisaną programową i praktyczną spójną logiką w tym medyczną. Skoro takiej sprecyzowanej logiki nie ma i każdy wypracowuje swoją, to można zapytać, po co takie wizje, skoro nie wiadomo od czego zacząć i na czym się oprzeć? Przecież nie da się nauczyć „wszystkiego”!

Drugie, jaki jest sens uczyć się „wszystkiego” skoro i tak nie wiadomo od czego zacząć. Tym bardziej skoro i tak wiadomo że tego się nie ogarnie i czy nie lepiej nauczyć się zrestrukturyzowanego np.: leczenia przyczynowo-skutkowego. Jako „szeroko-wachlarzowego” posiadającego swoją prostą i jasną logikę, cel, założenia i wytyczne. Które to cechy niesamowicie ułatwiają tak naukę jak i praktykę, nie mylić ich z procedurami w szpitalach, to zupełne nieporozumienie gdy mówimy o zdrowiu!

Bardzo ogólne i nieprecyzyjne podejście w leczeniu holistycznym daje osobom kreatywnym duże pole do własnych odkryć co na pewno jest dobre. Każdy wyrabia swoją wizję i techniki, ale na to potrzeba średnio 10-20 lat …. Czy masz na to czas i umysł detektywa by w niezliczonych próbach i błędach, w końcu coś zaczęło sensownie działać?

Nadal też pozostaje pytanie, od czego zacząć jeżeli teraz chcesz wyleczyć skołatane serce, czy śmiercionośnego raka? Przecież ucząc się „wszystkiego” raczej nie zdążysz na czas wyciągnąć właściwych wniosków!

Zasada: zastosować co należy dla pacjenta.

Jest logiczna i mądra, ale nie wykonalna przy niepełnej wiedzy ogólnej i szczegółowej dotyczącej ukrytych mechanizmów. Braku wiedzy o logice i kolejności stosowania witamin, skutecznego sposobu leczenia alergii, Hashimoto. Schorzeń serca, obciążających organizm toksyn, zakażeń bakteriami, wirusami czy pasożytami.

Nie specjalnie jest możliwe, jak już wspomniałem, nauczyć się ”wszystkiego”, co potrzebne, przy braku nici przewodniej w „holistycznym” leczeniu raka czy Parkinsona, jeżeli nie ma sensownej podstawy programowej ŁĄCZĄCEJ tą wiedzę.

Dzisiaj jedynym znanym mi na tak głębokim poziomie łącznikiem pomiędzy leczeniem (nie łagodzeniem) alergii czy schorzeń tarczycy w tym Hashimoto. W odniesieniu do schorzeń serca, nerek czy reszty organizmu, łączenie tego z zakażeniami bakteriami czy trudnymi do opanowania wirusami. Zjadliwymi pasożytami nie jest powierzchowna wiedza oparta na dietetyce, biorezonansie czy suplementacji witamina C, lub kilkunastoma ziołami. Leczenie złożonych jednostek chorobowych sposobem holistycznym jest bardzo trudne, bo wystarczy że braknie wiedzy z jednej tylko dziedziny i leczenie może się nie powieść.

By mogło być skuteczne wymaga to dobrej szkoły i nauki powiązań między nimi, by móc w jednej terapii połączyć i skondensować wiedzę z efektywną terapią.

Po to by móc skutecznie i efektywnie stosować terapie, musi być stosowana sensowna i powtarzalna logika programowa. Taka którą możesz na dzień dzisiejszy zdobyć wyłącznie tylko w mojej szkole medycyny naturalnej.