Akademia Naturopatii

Zapisy – Najczęściej zadawane pytania

Dziękujemy za zainteresowanie się naszą szkołą, jesteśmy przekonani że prezentowana przez nas wiedza, bardzo przyda się w życiu codziennym, jak również w leczeniu ciężkich, w tym chronicznych dolegliwości.

Jeśli masz jakieś pytania, najpierw sprawdź, czy nie znajdziesz odpowiedzi na nie poniżej. W razie wątpliwości skontaktuj się z nami.

Po poniższej lekturze FAQ w 99% otrzymasz odpowiedzi na swe pytania, jeśli nadal coś będzie cię nurtować napisz do nas 🙂

Zapisy - FAQ

 • W JAKI SPOSÓB ZAPISAĆ SIĘ DO AKADEMII I JAK DALEJ POSTĘPOWAĆ? UMOWA

  Zapisz się na 2024 rok

  Po poniższej lekturze FAQ w 99% otrzymasz odpowiedzi na swe pytania, jeśli nadal coś będzie cię nurtować napisz do nas 🙂

  • wykształcenie: wymagane jest minimum średnie, nie musi być matury, sorry ale nie uznaję tej polskiej głupawki…
  • czy jeżeli nie mam żadnego przygotowania medycznego to mogę się uczyć?
   oczywiście, ta wiedza jest tak “inna” od obecnie nam znanej że również pielęgniarki i lekarze muszą zaczynać od zera, bez obaw każdy kto przykłada się do nauki jest w stanie tą wiedzę opanować 🙂
  • zapoznaj się z kolejnymi punktami poniżej, podstroną Program oraz przeczytaj umowę.  
  • Jeśli ci wszystko odpowiada zapisz się do szkoły, zakładając konto i  wypełniając formularz zapisu
  • na podanego w formularzu maila otrzymasz wiadomość z jednorazowym linkiem aktywacyjnym (uwaga link ważny przez krótki okres czasu! jeżeli stracił ważność skontaktuj się z nami).
  • po aktywowaniu zostaniesz przekierowany na naszą stronę, gdzie zobaczysz taki lub podobny komunikat: “Dziękujemy za Potwierdzenie rejestracji” oraz przycisk “Przejdź do logowania”, który należy kliknąć i zalogować się.
  • po założeniu knota należy dokonać bezzwrotnej opłaty administracyjnej w wysokości 200 zł. Jest to potwierdzenie zapisu do szkoły. Dla wszystkich studentów, w ramach prezentu, książka w PDF autorstwa Ryszarda Grzebyka: Kiedy lekarz zawiedzie.
  • Ostatni krok to podpisanie umowy (umowa może zostać podpisana przed lub po zapisaniu się, nie ma to znaczenia, to tylko standardowa umowa).

  Po powyższych formalnościach zostajesz studentem Akademii, a w ciągu kilku dni od zapisu otrzymasz dalsze informacje co do zajęć. W razie pytań czy wątpliwości proszę pisać na maila na pewno pomożemy (w treści wiadomości warto zostawić nam swój numer telefonu, w celach szybszego kontaktu, dzwonię z numeru prywatnego).

 • CO TO ZA SZKOŁA I CO OZNACZA LECZENIE PRZYCZYNOWE

  To szkoła oparta na programie szkół północno-amerykańskich, wzbogaconym o specyficzną diagnozę, logikę i analizę z zakresu leczenia przyczynowo-skutkowego. To pozwala zdecydowanie zwiększyć skuteczność terapii.
  Ta filozofia leczenia obejmuje najskuteczniejsze synchroniczne elementy naturalnej medycyny północnoamerykańskiej, naszej ludowej, medycyny chińskiej, ziołolecznictwa, homeopatii, a także niektóre elementy z medycyny akademickiej oraz niezwykłą terapię manualną, odblokowującą i ułatwiającą działanie leków naturalnych, mikroelementów czy ziół.
  U nas, nie tak jak w tzw. medycynie holistycznej czy integracyjnej, gdzie ponoć bierze się “wszystko” pod uwagę, co oczywiście nie jest możliwe… mamy jasno określoną drogę działania według logiki przyczynowo-skutkowej. Dzięki niej działamy objawowo (jak wszyscy) i dodatkowo przyczynowo, docierając i regulując pierwotny powód zaburzenia. To dlatego jesteśmy o wiele skuteczniejsi.

 • GDZIE ODBYWAJĄ SIĘ ZAJĘCIA?

  Zajęcia odbywają się głównie w trybie online, nagrania są już gotowe i są udostępniane. Stacjonarnie spotykamy się co najmniej raz na egzaminie i zajęciach manualnych. Pamiętaj jednak, że podstawowe szkolenie odbywa się online.
  Sam zobaczysz, że jest to o wiele lepszy sposób, gdyż możesz wielokrotnie obejrzeć wykład, sporządzić notatki i masz na to dużo więcej czasu, niż na zajęciach stacjonarnych i masz też zdecydowanie mniej wydatków jak dojazd, hotel.
  W sumie zaoszczędzasz prawie tyle samo ile płacisz za szkołę! 🙂

 • CZY JEST MOŻLIWOŚĆ STUDIOWANIA ONLINE?

  Tak, wyżej zostało to wyjaśnione.
  Wykłady są nagrane, a następnie, zgodnie z planem zajęć, udostępniane na 10 dni (w tym 2 weekendy). Wymagana jest obecność na egzaminach, które są obowiązkowe (3x w ciągu 25 miesięcy) i odbywają się stacjonarnie na 9 lub 10, 15 i 22 lub 23 zjęciach.

 • DO KIEDY TRWAJĄ ZAPISY DO AKADEMII?

  Zapisy trwają od 01.09 do 30.09. każdego roku.
  Grafik zajęć jest podany tym którzy się zapisali, opłacili i przysłali podpisaną umowę.
  Ludzie, którzy zapiszą się do Akademii po terminie 30.09, będą mogli uczestniczyć w zajęciach w kolejnej grupie, która rozpocznie naukę w październiku kolejnego roku.

 • KIEDY ROZPOCZYNAJĄ SIĘ ZAJĘCIA? JAKIE SĄ TERMINY ZJAZDÓW?

  Pierwsze zajęcia w połowie października 2023.
  Następne w odstępie około miesiąca od siebie. Dokładne daty zajęć online zostaną podane po zakończeniu zapisów, czyli po 1 października.

  Przed rozpoczęciem nauki w Akademii  wymagane jest podpisanie standardowej umowy, określającej zasady i regulamin Akademii, oraz zapoznanie się i akceptację załączników do umowy.

 • ILE KOSZTUJĄ STUDIA W AKADEMII?

  Cały koszt 25-miesięcznej nauki w Akademii (zgodnie z informacjami zawartymi w umowie) to suma cen poszczególnych modułów:

  • Semestr I (moduł I) – 7 zjazdów, każdy w cenie 600 zł – cena modułu 4200 zł
  • Semestr II (moduł II) – 6 zjazdów, każdy w cenie 700 zł – cena modułu 4200 zł
   Ukończenie tylko modułu I i II dostarcza o wiele większą wiedzę praktyczną, niż niejednokrotnie cała nauka w wielu innych szkołach…!
  • Semestr III (moduł III) – 5 zjazdów, każdy w cenie 800 zł – cena modułu 4000 zł
  • Semestr IV (moduł IV) – 7 zjazdów, każdy w cenie 800 zł – cena modułu 5600 zł

  Cena za jeden zjazd obejmuje dwa dni zajęć – typu stacjonarnego sobota i niedziela lub 10-dniowy dostęp do wykładu online.

  Koszt poziomu podstawowego , dostarcza wiedzę zapewniającą możliwość rozpoczęcia pracy jako naturopata, to suma powyższych modułów, tj. łącznie 18 000 zł.
  Tryb 2-letni, tzw. intensywny, biorąc pod uwagę czas trwania, jakość i ilość skoncentrowanego materiału to NAJTAŃSZA, a jednocześnie dająca bardzo szerokie możliwości szkoła naturopatii w Polsce i na tzw, świecie zachodnim!
  Płatność z możliwością wyboru: od razu za cały moduł lub płatność cząstkowa, co miesięczna – przed każdymi kolejnym zjęciami.

  W programie 2-letnim zajęcia odbywają się co miesiąc.
  Każdy kolejny moduł jest bardziej zaawansowany od poprzedniego i opiera się m.in. na wiedzy z poprzednich poziomów, dlatego nie można “przeskakiwać” etapów.
  Wszystkie wykłady dla studentów Akademii są OBOWIĄZKOWE. Między modułami można sobie zrobić przerwę, ale wtedy należy poczekać na kolejną grupę w kolejnym roku, która dojdzie do tego etapu.
  Istnieje również możliwość rezygnacji z nauki po danym module. Pamiętaj, że oprócz wiedzy standardowej (która wszędzie jest uczona)
  tylko u nas posiądziesz niedostępną w innych szkołach tak szeroką wiedzę przyczynowo-skutkową!
  Przed rozpoczęciem nauki pobierana jest jednorazowa opłata organizacyjna, w wysokości 200 zł. Opłata jest bezzwrotna (również w przypadku, gdy kandydat nie zostanie zaakceptowany do rozpoczęcia nauki w Akademii lub nie zgłosi się na zajęcia).
  Opłata jest niezbędna by przyjąć zgłoszenie do szkoły.

  Jeśli wydaje ci się, że cena szkoły jest za wysoka cena, to wiedz, że:

  • Na dzień dzisiejszy poza naszą szkołą nigdzie na świecie nie uczy się leczenia przyczynowo-skutkowego w tak szerokim zakresie (tylko objawowe!) – owszem, wielu mówi, że takie leczenie stosuje, ale zazwyczaj osoby te nawet same nie wiedzą, w jak bardzo okrojonej wersji…
  • Nie łudź się że przez niektórych organizowane 3-10 dniowe kursy na naturopatę dadzą ci wystarczającą wiedzę i obycie w tak rozległym materiale jak medycyna naturalna i że po takim kursie zostaniesz efektywnym naturopatą.
   To moim zdaniem naciąganie nieświadomych sytuacji ludzi. Mówię tu m.in., o nie uregulowanym jak należy prawie w tej dziedzinie, co daje pole do popisu różnym z punktu widzenia prawa legalnym szkoleniom i wydawaniem dyplomu ale nie ma szans dać ci właściwej wiedzy w tak krótkim czasie. W końcu 3-4 letnie szkoły naturopatii w Anglii, USA czy Kanadzie po coś są!
  • Ceny w szkołach naturopatii w USA, Kanadzie, Niemczech, Francji lub Anglii są bez porównania o wiele wyższe i na dodatek nie naucza się tam kompletnego rozumienia choroby ani diagnozy, logiki oraz terapii na tym poziomie, który można osiągnąć u nas.
   W tych szkołach ciągle uczy się według schematu objawowego: stan zapalny – to środki na stan zapalny. Zupełnie nie zajmując się dlaczego taki stan zapalny powstał… czyli nie zajmują się tzw. przyczynówką a tylko o niej mówią!
  • Ceny np. w choćby 5-letniej szkole osteopatii w Polsce wskazują, że dobra wiedza kosztuje. Jeśli interesuje cię jedynie częściowa nauka lub tylko dyplom naturopaty, jest to oczywiście Twój wybór. My nie „sprzedajemy” dyplomów po kilkudniowym czy kilku weekendowym kursie, my chcemy nauczyć!
 • CZY ISTNIEJE OFERTA NAUKI DLA PRZYSZŁYCH I OBECNYCH MAM?

  Obecnie poniższa oferta nie jest aktualna.

   

  Kobiety planujące ciążę, ciężarne i matki mogą wziąć częściowy udział w szkoleniu (I moduł), w zajęciach, które pozwolą im lepiej przygotować się do ciąży i lepiej zająć się dzieckiem (zajęcia 1–7, patrz: Program). Gwarantujemy, że nigdzie nie otrzymasz tak szerokiej wiedzy o przygotowaniu do ciąży, przebiegu ciąży, ewentualnych komplikacji oraz o postępowaniu z noworodkiem, ewentualnej pomocy dziecku w sposób naturalny etc.

  WYJĄTKOWA zniżka tylko dla przyszłych i obecnych mam: przy zakupie pakietu oszczędzasz 600 zł!Zależy nam na tym, by jak najwięcej mam miało szeroką wiedzę na temat tego, jak należy dbać o swoje dziecko (w tym co robić by dziecko uniknęło tak dziś popularnego raka czy autyzmu).

  Jeżeli mama zdecyduje się kontynuować naukę to wówczas trzeba będzie dopłacić różnicę pomiędzy ofertą, a realną ceną.

 • JAKI UZYSKUJE SIĘ DYPLOM PO UKOŃCZENIU NAUKI?

  Nasza Akademia jest niepubliczną placówką kształcenia ustawicznego o nr GUS 381577750. Po zakończeniu 25 miesięcznej nauki w naszej Akademii otrzymasz:

  • ZAŚWIADCZENIE – na podstawie aktualnego rozporządzenia Ministra Edukacji.
  • DYPLOM AKADEMII
  • Transkrypt w języku polskim i angielskim.
  • Po 4 latach nauki nasz dyplom pod pewnymi warunkami, ma szansę dać ci możliwość (nadal są negocjacje), pracować jako terapeuta w Kanadzie bez powtarzania szkoły oraz ponownych egzaminów, czym otwiera możliwość praktyki w tym kraju. Pod warunkiem że nie zmieni się tamtejsze prawo czy zasady w szkołach i stowarzyszeniach z którymi mam takie wstępne ustalenia. Traktować to należy nie jako pewnik ale jako ewentualną możliwość, gdyż tam prawo jak i u nas ciągle się zmienia.

  Obecnie zapowiadane są zmiany w prawie dotyczącym szkolenia Naturopatów na poziomie całej EU. Dyplom naszej Akademii (według znanych na dziś założeń, czyli 1600 godzin i minimum 2 lat nauki) będzie po uchwaleniu tego prawa wystarczający do praktyki w Polsce i całej EU! Więcej informacji o dyplomie z Akademii, a z Izby Rzemieślniczej można przeczytać tutaj.

  Jeśli chcesz mieć dyplom z Izby Rzemieślniczej w tym zawodzie to należy zdać egzamin w tejże Izbie. Według naszej wiedzy ten zawód nie jest regulowany, a więc egzamin w Izbie nie jest konieczny.
  UWAGA! Dyplom z Izby Rzemieślniczej daje Ci uprawnienia tylko w 4 zawodach i według znanych mi wymogów państw Ameryki Północnej, nie daje ci możliwości pracy w tych krajach!

 • KTO PROWADZI ZAJĘCIA?

  Na dzień dzisiejszy głównym wykłądowcą jest Ryszard Grzebyk, który uzyskał tytuł doktora medycyny chińskiej (DTCM) i naturalnej (DNM) w 2006 roku w Kanadzie. Cały czas się staramy, by dołączyli do nas i prowadzili część wykładów również inni terapeuci, którzy stosują w szerszym zakresie leczenie przyczynowo-skutkowe.
  Zachęcamy do kontaktu!

 • JAK WYGLĄDAJĄ ZAJĘCIA?

  Każde zajęcia zaczynają się od szybkiej ustnej powtórki poprzedniego tematu z udziałem studentów. Wspólnie wskazujemy zastosowanie praktyczne zdobytej wiedzy.
  Następnie omawiany jest materiał bieżących zajęć i podawane są rozwiązania dla danego problemu – na podstawie wiedzy zdobytej na obecnym i poprzednich wykładach.

  Po pierwszych modułach tematycznych i zdobyciu minimum niezbędnej wiedzy (w trzecim roku nauki – średni poziom zawansowania), na zajęciach pracujemy z pacjentami, którzy potrzebują realnej pomocy. Pozwala to na praktyczny udział w procesie diagnozy, wyciągania wniosków i układania terapii przez wszystkich studentów.

 • CZY SĄ MOŻLIWE ZAJĘCIA PRAKTYCZNE W GABINECIE?

  Tak, na określonych warunkach, w tym cenowych – ale o tym więcej, gdy przyjdzie na to czas i pozwolą warunki. Zachęcamy do kontaktu po zakończeniu poziomu podstawowego!

 • JAK WYGLĄDA EGZAMIN?

  Egzamin końcowy w formie pisemnej, polega na postawieniu trafnej diagnozy i zaleceń terapeutycznych, do czego będziemy przygotowywać się i trenować przez 2 lata. Przemyślana forma oraz czas zdobywania nauki pozwoli na zdobycie wiedzy i jej zastosowania, m.in. o sposobach i produktach w leczeniu danej dolegliwości.

 • CZY MOGĘ NIE ZDAWAĆ EGZAMINÓW?

  Jest to możliwe jeżeli nie jesteś terapeutą lub nim nie chcesz zostać, lub nie ukończyłeś innej szkoły naturalnej medycyny, i masz powyżej 60 lat.
  Powodem takiej decyzji jest chęć zapobiegania sytuacji, w której wykształceni u nas ludzie posługiwałyby się dyplomem z innej szkoły, mówiąc, że to właśnie tam zdobyły wiedzę.

  Rozumiemy, że część ludzi chciałaby skorzystać z nauki w naszej szkole, ale stres egzaminacyjny jest dla nich za duży, dlatego dopuszczamy pod warunkami jak wyżej, możliwość nie zdawania egzaminu. Zależy nam na tym, by każdy mógł mieć wiedzę o zdrowiu przynajmniej na podstawowym poziomie. Ludzie, którzy nie przystąpią do egzaminów, nie otrzymają zaświadczeń ani dyplomów. Będą musiały również podpisać stosowną umowę.

Opinie dyplomowanych naturopatów o szkole:

20230626 093451 1
Zapisz się do
Akademii Naturopatii

Nabór wrzesień 2023 zakończony
Zapraszamy za rok we wrześniu 2024

I semestr (7 zajęć): 7 x 600 zł*
II semestr (6 zajęć): 6 x 700 zł*
III semestr (5 zajęć): 5 x 800 zł*
IV semestr (7 zajęć): 7 x 800 zł*

Opłata rekrutacyjna: 200 zł**

*Podane ceny są końcowe za jeden 2-dniowy zjazd (dostęp do nagrania przez 10 dni). Wpłaty mogą być realizowane w całości za semestr lub comiesięczne. Jako jednostka szkoleniowa nie naliczamy VAT-u i wystawiamy faktury bez VAT-owe.

**Opłata rekrutacyjna, jest opłatą bezzwrotną

Ryszard Grzebyk
Masz jakieś pytania?
W cenie otrzymasz
25 modułów tematycznych na poziomie podstawowym
Setki godzin nagranych wykładów online
Przykłady skutecznych diagnoz pacjentów
Korekta wykonywanych diagnoz przez studentów
Zapisz się do
Akademii Naturopatii

Nabór wrzesień 2023 zakończony
Zapraszamy za rok we wrześniu 2024

I semestr (7 zajęć): 7 x 600 zł*
II semestr (6 zajęć): 6 x 700 zł*
III semestr (5 zajęć): 5 x 800 zł*
IV semestr (7 zajęć): 7 x 800 zł*

Opłata rekrutacyjna: 200 zł**
dolacz
*Podane ceny są końcowe za jeden 2-dniowy zjazd (dostęp do nagrania przez 10 dni). Wpłaty mogą być realizowane w całości za semestr lub comiesięczne. Jako jednostka szkoleniowa nie naliczamy VAT-u i wystawiamy faktury bez VAT-owe.
**Opłata rekrutacyjna, jest opłatą bezzwrotną

Więcej o Akademii Naturopatii

Autorski program szkoleniowy Dowiedz się, jak nasz autorski program szkoleniowy łączy teorię z praktyką i skupia się na rzeczywistych przypadkach, aby zapewnić unikalne i efektywne kształcenie. Dowiedz się więcej arrow
Czas trwania nauki Odkryj, jak nasz intensywny program nauczania pozwala zdobyć pełną wiedzę w krótszym czasie, umożliwiając szybsze rozpoczęcie praktyki zawodowej. Dowiedz się więcej arrow
Filozofia szkoły Zrozum naszą filozofię skupioną na eliminacji mechanizmów chorób, nie tylko objawów. Poznaj podejście, które gwarantuje trwałe i skuteczne wyniki w leczeniu pacjentów. Dowiedz się więcej arrow
Najczęściej zadawane pytania Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące naszej akademii, programu nauczania i procesu aplikacyjnego, aby móc podejmować świadome decyzje. Dowiedz się więcej arrow
Spotkania Zorientuj się, jak regularne spotkania i warsztaty dla studentów umożliwiają pogłębienie wiedzy, zdobywanie praktycznego doświadczenia i nawiązywanie kontaktów zawodowych. Dowiedz się więcej arrow
Wykładowcy Zgłęb wiedzę na temat naszej kadry, składającej się z doświadczonych profesjonalistów i ekspertów w dziedzinie medycyny, którzy są zaangażowani w dostarczanie wysokiej jakości edukacji i wsparcia. Dowiedz się więcej arrow

Postaw na sprawdzoną wiedzę
z Akademii Naturopatii Ryszarda Grzebyka

Shopping Cart

Zapisz się na listę chętnych na Akademie Naturopatii