Spotkania - Akademia naturopatii

Spotkania

Spotkania i edukacja

Kalendarz spotkań poniżej tekstu.

Spotkania to niezwykle pożyteczna forma edukacji – najczęściej odbywają się z fachowcem w zakresie zdrowia. Istnieje wówczas możliwość bezpośredniej rozmowy z nim. To jedna z form edukacji, którą trudno zastąpić czymś innym. Takie spotkania napawają nas radością, edukują i pobudzają do inicjatywy.

Ważne, by spotkania profesjonalne dawały możliwość edukacji i były prowadzone kompleksowo, a przynajmniej w kontekście całości. Niestety dziś bardzo rzadko można się z tym spotkać.

Powodem jest poziom świadomości zarówno słuchaczy, jak i wykładowców, a więc również edukacji. Jest on taki, że gdy ktoś ma problem np. z jelitami, to interesuje go tylko ten narząd, a nie zdrowie jelit w kontekście całego układu trawiennego. Nie mówiąc już nawet o tym, by chory zwrócił uwagę na napięcia emocjonalne czy zaburzenia w swoim systemie nerwowym lub hormonalnym. On chce tylko usłyszeć, jak może sobie szybko pomóc, najlepiej konkretnym specyfikiem, i zapomnieć o problemie.

Jeżeli jest to początek dolegliwości, to można się tego pozbyć „byle czym”. Kłopot pojawia się wtedy, gdy jest to problem chroniczny. Wówczas, wykorzystując ufność a często brak wiedzy pacjenta, terapeuci (którzy sami zazwyczaj też nie mają kompleksowej wiedzy) wciskają mu jakiś, najczęściej sieciowy (śmieciowy), suplement. Tym sposobem tacy wykładowcy sprowadzają poziom spotkania i edukacji na poziom niższy niż podstawowy.

O tym, że mam rację, świadczą organizowane przez „fachowców” popularne spotkania edukacyjne na temat terapii czy organu w oddzieleniu od reszty organizmu.

Nasze spotkania różnią się znacznie od innych, gdyż wykładamy wiedzę o zasadach leczenia przyczynowo-skutkowego w danym kontekście lub całkiem kompleksowo.
Po takim wykładzie wiesz już, że twój problem należy regulować w odniesieniu do całego organizmu, i umiesz wskazać, na jakich płaszczyznach. Nie jesteś u nas traktowany jak naiwniak, któremu trzeba coś sprzedać, co niekoniecznie będzie dla Ciebie dobre.

My szanujemy ludzi, bo szanujemy siebie.