Akademia Naturopatii

O akademii

Społeczeństwo ma coraz więcej problemów ze zdrowiem, jest coraz słabsze biologicznie. Wiele schorzeń, które coraz częściej pojawiają się w naszym otoczeniu, traktowanych jest jako nieuleczalne i ostateczne

Jak zapobiec tej lawinie, jak powstrzymać rujnujące się zdrowie setek Polaków?
W odpowiedzi na to pytanie powstała Akademia Naturopatii. Tysiące godzin spędzonych na poszukiwaniu skutecznych rozwiazań, wielu, wielu przyjętych pacjentów, wieloletnie doświadczenie w pracy z poważnymi schorzeniami zaowocowało autorskim programem „16 Filarów Zdrowia” – bezcenna wiedza, która może uratować od katastrofy Ciebie i Twoich bliskich.

Akademia Naturopatii to:

icon Program Akademii bazuje na programie szkół medycyny naturalnej z ameryki północnej + moim autorskim
icon Nasz program również bazuje na książkach Rak to nie wyrok, które zostały napisane w oparciu o setki badań naukowych i innej podobnej literaturze!
icon Uczymy też medycyny chińskiej (TCM) gdzie w zasadzie nie trzeba w ogóle przytaczać do niej badań naukowych, gdyż setki, jeśli nie tysiące lat jej stosowania dowiodły jej skuteczności.
icon Naturopatia naukowa (to na czym my się opieramy i uczymy) opiera się również na badaniach naukowych z medycyny akademickiej, z której to med. akademicka sie wywodzi

Cel Akademii Naturopatii

Społeczeństwo ma coraz więcej problemów ze zdrowiem, jest coraz słabsze biologicznie. Wiele schorzeń, które coraz częściej pojawiają się w naszym otoczeniu, traktowanych jest jako nieuleczalne i ostateczne

Jak zapobiec tej lawinie, jak powstrzymać rujnujące się zdrowie setek Polaków?
W odpowiedzi na to pytanie powstała Akademia Naturopatii. Tysiące godzin spędzonych na poszukiwaniu skutecznych rozwiazań, wielu, wielu przyjętych pacjentów, wieloletnie doświadczenie w pracy z poważnymi schorzeniami zaowocowało autorskim programem:
„16 Filarów Zdrowia” – bezcenna wiedza, która może uratować od katastrofy Ciebie i Twoich bliskich.

Co wyróżnia naszą akademie?

 • Kluczowa idea - Wyeliminować mechanizm choroby, nie tylko jej objawy

  Jesteśmy jedyną szkołą na świecie, która oferuje kształcenie w zakresie terapii przyczynowo-skutkowej. Uczymy naszych studentów, jak zidentyfikować podstawowe przyczyny problemów zdrowotnych, zamiast koncentrować się wyłącznie na objawach. Dzięki temu podejściu nasi absolwenci są bardziej kompetentni i skuteczni w pracy z pacjentami.

 • Głębokie rozumowanie przyczynowo-skutkowe

  Inne szkoły mogą się tylko marketingowo chwalić, że uczą przyczynowej terapii, ale jeśli już – jest to tylko działanie powierzchowne. Nasza akademia kładzie nacisk na prawdziwe rozumowanie przyczynowo-skutkowe, właściwą dedukcję i logikę. W odróżnieniu od innych uczelni, które często skupiają się tylko na objawach, uczymy naszych studentów, jak głęboko analizować problemy zdrowotne i identyfikować ich podstawowe przyczyny.

 • Prawdziwe umiejętności ponad teorię

  Nasza akademia kładzie nacisk na praktyczne umiejętności. W naszym programie nauczania praktyka stanowi jakieś 60-70% materiału, a teoria jedynie około 30%. W porównaniu z innymi szkołami, które często skupiają się na teorii w 90% i praktyce w zaledwie 10%, jesteśmy szkołą dla praktyków, nie teoretyków. Nasza praktyczna orientacja pozwala naszym absolwentom z powodzeniem wdrażać wiedzę w rzeczywistych sytuacjach.

 • Zaawansowana wiedza już po dwóch semestrach

  Jesteśmy dumni z tego, że po pierwszych dwóch semestrach nasi studenci posiadają więcej wiedzy i umiejętności niż studenci innych szkół po całym programie. Nasz intensywny program nauczania logicznie rzecz ujmując gwarantuje, że nasi uczniowie są dobrze przygotowani do rozpoczęcia pracy w branży zdrowia i zdolni do skutecznego pomagania pacjentom.

 • Intensywny program dla szybszego zdobycia wiedzy

  W ciągu 25 zajęć przerabiamy materiał, który normalnie obejmowałby co najmniej 3-letni program nauczania. Oznacza to, że nasi studenci muszą pracować ciężko, gdyż otrzymują dużą ilość wiedzy w krótszym czasie. W efekcie nasz program jest dużo bardziej opłacalny dla studentów, ponieważ mogą uzyskać szersze wykształcenie za mniejszą cenę.

 • Kształcimy fachowców, nie sprzedajemy dyplomów

  Nasza akademia jest zaangażowana w kształcenie prawdziwych fachowców. Jeśli studenci nie przykładają się do nauki, szybko dziękujemy im za naukę. Nie sprzedajemy dyplomów ani materiałów, naszym celem jest kształcenie wykwalifikowanych specjalistów, którzy mogą skutecznie pomagać pacjentom.

 • Twój dyplom oznacza prawdziwą wiedzę i umiejętności

  W naszej akademii to wiedza i umiejętności studenta świadczą o jego dyplomie, a nie odwrotnie. Nie chodzi nam o sprzedaż dyplomów, ale o kształcenie prawdziwych profesjonalistów, którzy mogą z dumą prezentować swoje umiejętności i wiedzę. Nasza reputacja opiera się na sukcesach naszych absolwentów.

Założyciel i wykładowca
Ryszard Grzebyk

Sama choroba nie jest
problemem.
Problemem
jest stojący za
nią mechanizm.
Vector
Rectangle 495
IMG 2040csmall

Akademia została założona przez Ryszarda Grzebyka, absolwenta kilku kierunków medycyny naturalnej, manualnej, oraz psychoanalizy, na bazie zdobytej przez lata wiedzy oraz własnych doświadczeń i praktyki określił podstawy terapii przyczynowo-skutkowej.

Rewolucyjne podejście do terapii i zdrowia

Założyciel Akademii przez wiele lat osobiście borykał się z kilkoma schorzeniami, na które konwencjonalna medycyna nie była w stanie znaleźć rozwiązania. W czasie choroby podążał za sygnałami jakie wysyłał mu jego organizm, znajdując następnie odzwierciedlenie w naukowym podejściu i precyzyjnej logice kreowania zjawisk fizycznych i biologicznych. W taki sposób odkrył zależności i powiązania w charakterystyce funkcjonowania szesnastu obszarów ludzkiego organizmu. Połączył je w szereg powiązań i zależności, tworząc jego autorski łańcuch przyczynowo – skutkowy.

Sposób dedukcji i układania terapii, poczynając od elementów inicjujących dany problem oraz dobranie leków i środków naturalnych w terapii, by wpływały na siebie wzmacniająco, a nie wykluczająco, stanowi dziś najlepszy z możliwych sposobów diagnozy i terapii.

Po to właśnie powstała Fundacja i Akademia, aby wyszkolić najwyższą klasę specjalistów, naturopatów.
To przełomowe i nowatorskie podejście jest najskuteczniejszym znanym dziś sposobem torującym drogę do zdrowia prawie w każdym przypadku. Doskonale opracowana teoria w połączeniu z dużą ilością praktyki sprawi, że po zakończeniu edukacji będziesz czuł się pewnie w starciu z każdym problemem.

20230626 093451 1
Zapisz się do
Akademii Naturopatii

Nabór wrzesień 2023 zakończony
Zapraszamy za rok we wrześniu 2024

I semestr (7 zajęć): 7 x 600 zł*
II semestr (6 zajęć): 6 x 700 zł*
III semestr (5 zajęć): 5 x 800 zł*
IV semestr (7 zajęć): 7 x 800 zł*

Opłata rekrutacyjna: 200 zł**

*Podane ceny są końcowe za jeden 2-dniowy zjazd (dostęp do nagrania przez 10 dni). Wpłaty mogą być realizowane w całości za semestr lub comiesięczne. Jako jednostka szkoleniowa nie naliczamy VAT-u i wystawiamy faktury bez VAT-owe.

**Opłata rekrutacyjna, jest opłatą bezzwrotną

Ryszard Grzebyk
Masz jakieś pytania?

Zajęcia w wygodnej formie on-linie oraz minimum jeden zjazd stacjonarny

Zrozumienie zasad medycyny naturalnej nigdy nie było tak proste. Dostarczamy wiedzę prosto do Twojego domu, umożliwiając naukę w komfortowych warunkach. Ale to nie wszystko. Aby dopełnić Twoje doświadczenie edukacyjne, zapraszamy na co najmniej jeden specjalny zjazd stacjonarny. To idealna okazja, by się spotkać, porozmawiać i wymienić doświadczeniami. Odkryj nowe horyzonty medycyny, ucząc się od najlepszych i jednocześnie ciesząc się elastycznością dostępu online. Nagrania już są wykonane i są cyklicznie udostępniane.

Absolwenci polecają naszą szkołę

Panie Ryszardzie. Materiałem w szkole jestem zafascynowany, to jest niewyobrażalne do tej pory dla mnie kompendium wiedzy. Wszechstronność oraz układ jest naprawdę imponujący. Ta wiedza tak naprawdę powinna być rozłożona na dłuuuuuugi czas szkolenia. Jestem pod wielkim wrażeniem i pełen szacunku dla Pana pracy w przygotowaniu tych materiałów. Brałem już udział w różnych szkoleniach, ale ta PANA SZKOŁA, to jest coś wspaniałego. Bardzo dużo daje słuchanie Pana wykładów, sama treść skryptów nigdy nie odda tego przyswojenia tematu. Dlatego szkoda, że nie można nagrać tych wykładów i mieć w każdej chwili do dyspozycji. Taka jest moja ocena. I to jest moja opinia, bez” kadzenia”. Pozdrawiam
Edmund K.
Witam serdecznie, Uważam, ze taka wiedze jaka tu dostajemy, powinna być w każdej szkole jako zajecie obowiązkowe. Dziękuję że mogę tu być. Pozdrawiam
Sylwia vL.
Witam jestem studentem pierwszego roku Akademii Naturopatii co prawda 7 miesiąc ale wiem ze wiedza pozyskana do tego czasu jest bardzo przydatna w życiu (już nie musze np z bólem żołądka iść do lekarza który i tak nie pomoże wiem z doświadczenia) Co do poziomu wiedzy zapewniam ze nie jest łatwo, trzeba się przyłożyć i być systematyczny gdyż jest to wszystko ze sobą powiązane. Nie jest to żaden kurs 2 tyg. po którym dostaniecie "papier" tu musimy ciężko zapracować na to ale myślę ze warto. Gorąco Polecam!!!
Krystian. Z
Akademia Naturopatii jest dla mnie - osoby, która nigdy wcześniej nie miała styczności z takimi zagadnieniami, prawdziwą kopalnia wiedzy. Powiem szczerze, że nie spodziewałam się, iż zasób materiałów będzie taki ogromny. Każde wykłady dotyczą innych zagadnień, są bardzo trudne. Jeśli chodzi o mnie, to idealne byłyby praktyki w gabinecie doktora Ryszarda 🙂 - brakuje rozmów, analizy takiej "na gorąco" aczkolwiek gdyby nie forma on line to nie zdecydowałabym się spróbować. Dr Ryszard bardzo zaangażowany z poczuciem humoru co zdecydowanie ułatwia słuchanie wykładów, bardzo dużo informacji o zdrowym życiu, których można dowiedzieć się "przy okazji".
Aga W.
Generalnie jestem zadowolona. Bo z drugiej strony słucham bezstresowo, mogę cofać film, jeśli nie dosłyszałam czegoś. W razie niepewności szukam info po słowie kluczowym w skrypcie. Skrypt mogę edytować (chyba 1. skryptu nie można było przeszukiwać po słowie, bo było dużo wklejeń "obrazków" zamiast tekstu), więc robię sobie własny spis, tego co chcę zapamiętać i robię podkreślenia. - Lubię powtórki, bo widzę, co dla ciebie ważne - Lubię, kiedy nam wbijasz do głowy info powtarzając wielokrotnie ważne informacje. - Zgadywanki też są super - zatrzymujesz się na chwilę, żeby sprawdzić, jak byśmy sobie poradzili sami. - ćwiczenia z diagnozowania pozwalają lepiej zrozumieć i domówić jakieś nieścisłości (Imiona "aktorów" ułatwiałyby wskazanie, o które ćwiczenie chodzi) - Lubię jak nas pocieszasz, że tobie też szło po grudzie na początku - Fajnie, że przyznajesz się, że czegoś nie wiesz - jest jasność i uczciwość. - Podobają mi się twoje poglądy polityczne i stosunek do plandemii - Lubię kiedy się śmiejesz z siebie 😉 ))) …. Pozdrawiam,
Ewa R.
Szkoła Pana Ryszarda Grzebyka jest wyjątkowa. Dlaczego? Uczy holistycznego podejścia do choroby, a co najważniejsze: łączy wiele technik leczenia. Dzięki takiej metodzie zwiększa się wielokrotnie prawdopodobieństwo wyleczenia choroby. W zrozumieniu przekazywanej wiedzy i w praktycznym jej wykorzystaniu pomagają zadawane przez wykładowcę prace domowe i analizowanie podczas wykładów przypadków różnych dolegliwości na kursantach-ochotnikach. Pan Ryszard chętnie się dzieli swoją wiedzą na temat różnych terapii i sposobach leczenia, których nauczył się za granicą, a o których nasi polscy lekarze nawet nie słyszeli. Wiedza jest przekazywana w przystępny sposób, często wykładowca wraca do poprzednio omawianych zagadnień, pokazuje jak wiedza z różnych dziedzin medycyny się łączy. Dzięki temu osoba nie mająca wykształcenia medycznego jest w stanie pojąć te wszystkie zależności i zrozumieć jak funkcjonuje organizm. Z całego serca polecam tę szkołę. Pozdrawiam,
Urszula K.
Witam... Ja ogólnie jestem bardzo usatysfakcjonowana z Pana szkoły i mam zamiar przejść wszystkie etapy. Od dawna się interesowałam alternatywnymi sposobami leczenia i zapobiegania chorób. Było to jednak “skakanie” po różnych dziedzinach. W Pana szkole są konkrety, których mi brakowało. Nie wiem czy wszyscy Tak maja, ale Ja automatycznie jak widzę teraz ludzi nawet których nie znam. Zaczynam ich analizować po wyglądzie np. jaka konstytucja itp. Forma online tez jest dużym plusem jeżeli chodzi o czas i lokalizacje, jak dla mnie jedyna możliwość. Cena bardzo przystępna w porównaniu z wieloma innymi szkołami. Szczególnie tu w USA... Forma przekazu i ogólne Pana zachowanie tez oceniam pozytywnie. Nie lubię bufonów i ludzi wierzących tylko w jeden suplement, czy jedną metodę. Ja osobiście jak mam problem to stosuje co najmniej kilka trików na raz i nigdy nie wiem co Tak naprawdę zadziałało
Dagmara G
Dzień dobry, Szczerze jestem zachwycona, mimo iż ilość i poziom skomplikowania lekko przytłacza 😉 ale to jest to czego szukałam, a nie kolejne opisywanie jaka to dana substancja czy witamina jest wspaniała. Wiedza przez Pana podana jest niesamowita, warta każdej ceny. Mimo obaw, że sobie nie poradzę będę się starać, a i tak to co już wiem dużo daje. Dla mnie też dużym plusem jest brak "mydlenia oczu" czy wychwalania tylko po to żeby nas przy sobie utrzymać. Pańska szczerość rozbraja, ja lubię proste, twarde zasady, choć wiem, że niełatwo taką postawą zaskarbić sympatie i pewnie często wielu osobom to nie odpowiada. Mogę tylko szczerze podziękować za ogrom pracy włożonej w szkołę i chęć dzielenia się wiedzą. Pozdrawiam serdecznie
Julia Ł.
Witam serdecznie. W dobrej woli pozytywnego przepływu Q w naszej szkole postanowiłem się teraz podzielić z innymi moją opinią na temat tego co jest dane mi poznać. A więc na początku tematy mi znane ale poukładane odpowiednio i bardzo dobrze przedstawione. Homeopatia rozwaliła mnie kompletnie, dopiero po obejrzeniu wykładu powoli zacząłem odzyskiwać przytomność. Sole dr. Schusslera przetrwałem spoko. Dieta i przygotowanie do ciąży bardzo dokładnie wyłożone i wyjaśnione, brawo. Medycyna chińska bardzo ciekawa wiedza, rzetelnie i czytelnie przedstawiona, dla mnie wciągający materiał. A teraz zaczyna się robić goręcej aż ciarki mnie przechodzą, Z niecierpliwością czekam na ciąg dalszy. pozdrawiam
Rafał S.
Dzień dobry, Wiem, jak ważny jest wybór odpowiedniej szkoły, żeby zostać dobrym Naturopata. Sprawdziłam wiele szkół, które w swojej ofercie uczą tego zawodu. Mój wybór padł na Akademię dr Ryszarda Grzebyka. Zajęcia prowadzone w systemie e-learning są tak dopracowane, że bez problemu studenci, którzy nie mogą skorzystać z zajęć stacjonarnych zdobywają bardzo wartościowa wiedzę w tym temacie. Wielu studentów Akademii prowadzi już swoja praktykę zawodowa, ale są też takie osoby jak ja, które z tematem takiej ''prawdziwej ''Naturopatii nie miały nigdy styczności, dlatego jestem pełna podziwu dla dr Grzebyka, że potrafi swoja ogromna wiedzę przekazać w taki sposób, że jest on jasny i zrozumiały dla wszystkich bez względu na to, na jakim poziomie w danym momencie się znajdują. Jestem pewna, że ''spod jego rak" wyjdą specjaliści jakich mało, dlatego uważam, że dokonałam dobrego wyboru.
Monika W.
Dzień dobry, Chodziłam już do różnych szkół/uczelni i poziom nauczania był różny (często niestety rozczarowujący). W programie upchane dużo wypełniaczy i udziwnień niekoniecznie związanych z myślą przewodnią kierunku kształcenia. To co mogłam uznać za wartościowe zajmowało może 10% materiału. A ja miałam poczucie, że tracę czas i pieniądze... Nie ukrywam, że obawiałam się, czy ta szkoła spełni moje oczekiwania, dlatego przesiałam dostępne w Internecie informacje na temat Akademii. Wywiad wypadł pozytywnie. I w związku z tym znowu się uczę. Tylko tutaj jestem wręcz wniebowzięta. Materiał brzytwa - nie ma lania wody, same konkrety (odnosząc do mojego poziomu wiedzy). Fakt, dużo tego i czasem naprawdę trzeba się wysilić, żeby to ogarnąć, ale się da. Mimo że zajęcia są on-line - w niczym mi to nie przeszkadza. Zdaję sobie sprawę, że "na żywo" byłoby może lepiej, ale doceniam też plusy takiego nauczania: - nie dojeżdżam (czas, kasa na podróż i hotel, zmęczenie); - jak czegoś nie rozumiem - mogę sobie wiele razy obejrzeć fragment nagrania i spokojnie przeanalizować (do skutku); - generalnie mniejszy stres - praktycznie żaden. Cieszy mnie, że już po kilku zajęciach zaczęłam wiedzę teoretyczną przekuwać na praktykę "lecząc" siebie, rodzinę i bliższych znajomych. Bez żadnej brawury oczywiście. Ostrożnie, ale z małymi sukcesami. Pasuje mi sposób przekazywania wiedzy, nie mam zastrzeżeń co do komunikacji. Nawet przez chwilę zastanawiałam się, czy mogę się do czegoś przyczepić i nic nie wymyśliłam 😉 Podziwiam OGROM wykonanej pracy. Pozdrawiam serdecznie, Mariola A. Ps. Życzę cierpliwości i wytrwałości 🙂
Mariola A.
0
taka szkoła na świecie
0 +
absolwentów

dawka wiedzy

Dowiedz się...

Czym różni się leczenie oparte na autorskim programie:
16 filarach przyczynowo-skutkowych od leczenia holistycznego i zintegrowanego

Leczenie przyczynowo-skutkowe wg. metody Ryszarda Grzebyka zawiera w sobie leczenie holistyczne i zintegrowane, ale też wychodzi nieco ponad założenia tych dwóch kanonów. Jest unikalne w swej podstawie, gdyż bazuje na innych sposobach szukania przyczyny danego schorzenia i stawiania diagnozy z jednoczesną regulacją 16 filarów zdrowia, uznanych w przedstawianej metodzie za najważniejsze w trakcie leczenia procesu chorobowego. Bardzo istotne są głębokie mechanizmy, a nie tylko objawy stojące za procesem chorobowym. Skuteczne i sprawdzone rozwiązania w odniesieniu do danego filaru zdrowia, wiążą się z właściwym doborem produktów naturalnych z uwzględnieniem ich synergii i działania według faz rozwoju zaburzenia
(16 podstawowych ogniw przyczynowo-skutkowych).

W cenie otrzymasz
25 modułów tematycznych na poziomie podstawowym
Setki godzin nagranych wykładów online
Przykłady skutecznych diagnoz pacjentów
Korekta wykonywanych diagnoz przez studentów
Zapisz się do
Akademii Naturopatii

Nabór wrzesień 2023 zakończony
Zapraszamy za rok we wrześniu 2024

I semestr (7 zajęć): 7 x 600 zł*
II semestr (6 zajęć): 6 x 700 zł*
III semestr (5 zajęć): 5 x 800 zł*
IV semestr (7 zajęć): 7 x 800 zł*

Opłata rekrutacyjna: 200 zł**
dolacz
*Podane ceny są końcowe za jeden 2-dniowy zjazd (dostęp do nagrania przez 10 dni). Wpłaty mogą być realizowane w całości za semestr lub comiesięczne. Jako jednostka szkoleniowa nie naliczamy VAT-u i wystawiamy faktury bez VAT-owe.
**Opłata rekrutacyjna, jest opłatą bezzwrotną

Więcej o Akademii Naturopatii

Autorski program szkoleniowy Dowiedz się, jak nasz autorski program szkoleniowy łączy teorię z praktyką i skupia się na rzeczywistych przypadkach, aby zapewnić unikalne i efektywne kształcenie. Dowiedz się więcej arrow
Czas trwania nauki Odkryj, jak nasz intensywny program nauczania pozwala zdobyć pełną wiedzę w krótszym czasie, umożliwiając szybsze rozpoczęcie praktyki zawodowej. Dowiedz się więcej arrow
Filozofia szkoły Zrozum naszą filozofię skupioną na eliminacji mechanizmów chorób, nie tylko objawów. Poznaj podejście, które gwarantuje trwałe i skuteczne wyniki w leczeniu pacjentów. Dowiedz się więcej arrow
Najczęściej zadawane pytania Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące naszej akademii, programu nauczania i procesu aplikacyjnego, aby móc podejmować świadome decyzje. Dowiedz się więcej arrow
Spotkania Zorientuj się, jak regularne spotkania i warsztaty dla studentów umożliwiają pogłębienie wiedzy, zdobywanie praktycznego doświadczenia i nawiązywanie kontaktów zawodowych. Dowiedz się więcej arrow
Wykładowcy Zgłęb wiedzę na temat naszej kadry, składającej się z doświadczonych profesjonalistów i ekspertów w dziedzinie medycyny, którzy są zaangażowani w dostarczanie wysokiej jakości edukacji i wsparcia. Dowiedz się więcej arrow

Postaw na sprawdzoną wiedzę
z Akademii Naturopatii Ryszarda Grzebyka

Shopping Cart

Zapisz się na listę chętnych na Akademie Naturopatii