Fundacja - Akademia naturopatii

Fundacja

Niniejsza Fundacja – Akademia powstała w celu szerzenia wiedzy o medycynie naturalnej, a szczególnie o leczeniu przyczynowo-skutkowym. Powszechnie uważa się, że jest ono stosowane prawie przez wszystkich lekarzy i terapeutów, ale tak naprawdę niewielu słyszało o tej metodzie, a jeszcze mniej umie efektywnie leczyć zgodnie z jej zasadami. Niestety też mało pacjentów zdaje sobie sprawę, że terapeuta, któremu się wydaje, że leczy przyczynowo, reguluje jednocześnie co najwyżej 1–4 elementy łańcucha przyczynowo-skutkowego, nie stosuje prawidłowo tej metody.

 

Sztuka polega bowiem na tym, żeby posiąść wiedzę o wszystkich 16 głównych elementach tego łańcucha i regulować je wszystkie naraz w ramach jednej terapii. Tylko takie leczenie będzie efektywne. Im więcej zastosowanych elementów tym lepsze efekty. To nie wszystko, gdyż jeszcze pozostaje takie dobranie leków naturalnych w terapii, by nie tylko nie wpływały na siebie negatywnie, ale też by się wzajemnie wzmacniały.

 

16 elementów jest narysowanych i skrótowo opisanych w Kiedy lekarz zawiedzie, a szersze informacje zawarte są w Rak to nie wyrok.

 

Dopiero terapeuta, który opanuje te zasady, może mówić, że leczy przyczynowo. Nawet dla dobrej klasy terapeutów te zagadnienia są jednak zbyt trudne – tym bardziej gdy nie miało się dobrego nauczyciela czy wzorca logicznego postępowania w leczeniu. Widząc, że w Polsce brakuje tej wiedzy, postanowiliśmy dać Wam szansę na poznanie tajników leczenia przyczynowo-skutkowego i tym samym pomóc w lepszym dbaniu o zdrowie własne i swojej rodziny.

 

Mamy nadzieję, że przyłączą się do nas dobrej klasy terapeuci chcący zapoznać się z tym sposobem leczenia. Tylko ten kierunek w medycynie ma przyszłość, bo jako jedyny pozwala na niezakłamaną, logiczną i przyjazną człowiekowi terapię. Dzisiaj w bardzo wysokim procencie leczy się jedynie skutki,  nie zaś przyczyny – nazywanie takiego postępowania leczeniem przyczynowym wskazuje na powszechny brak zrozumienia, co powinno się kryć pod tą nazwą. Jesteśmy głęboko przekonani, że właściwe leczenie przyczynowo-skutkowe to obecnie najlepsze podejście do pacjenta, tym bardziej że logika tego leczenia została potwierdzona praktyką.

 

Zapraszamy do naszej szkoły, jeżeli szukasz takiej, w której NIE będziesz uczony wyłącznie tego, jakie zioło czy suplement zastosować na dany problem, czyli leczenia objawowego – ale takiej, w której poznasz sposób dedukcji i układania terapii, poczynając od elementów inicjujących dany problem. Dziś to najlepszy z możliwych sposobów diagnozy i terapii – nasza akademii da Ci w tym zakresie wiedzę teoretyczną i praktyczną na najwyższym poziomie.

Jesteśmy gotowi podzielić się tą wiedzą. Decyzja należy do Ciebie.

 

Dlaczego nie jest to kolejna szkoła medycyny holistycznej lub integracyjnej?