SpotkaniaFundacjaSklepKontaktPanel Studenta

Spotkania

Spotkania to niezwykle pożyteczna forma edukacji. Odbywają się one z fachowcem w zakresie zdrowia, z którym istnieje możliwość bezpośredniej rozmowy. Takie spotkania napawają nas radością, pobudzają do inicjatywy, ale jednocześnie stanowią jedną z form edukacji, którą trudno zastąpić czymś innym.

kompleksowa edukacja

Spotkania formą zdobywania wiedzy

Ważne, by spotkania profesjonalne dawały możliwość edukacji i były prowadzone kompleksowo, a przynajmniej w kontekście całości. Niestety dziś bardzo rzadko można się z tym spotkać.

Powodem jest poziom świadomości zarówno słuchaczy, jak i wykładowców, a więc również ich edukacji. Przedstawiane jest podejście, że gdy pacjent ma problem np. z jelitami, to powinien nas interesować tylko ten narząd, a nie zdrowie jelit w kontekście całego układu trawiennego. Chorzy również nie zwracają uwagi na napięcia emocjonalne czy zaburzenia w swoim systemie nerwowym lub hormonalnym, chcą tylko usłyszeć, jak mogą sobie szybko pomóc, najlepiej konkretnym specyfikiem, i zapomnieć o problemie.

Jeżeli jest to początek dolegliwości, to czasami zupełnie przypadkowo dobrany środek może zadziałąć. Kłopot pojawia się wtedy, gdy jest to problem chroniczny. Wówczas, wykorzystując ufność, a często brak wiedzy pacjenta, terapeuci

(którzy sami zazwyczaj też nie mają kompleksowej wiedzy) polecają mu jakiś, najczęściej sieciowy (śmieciowy) suplement. Tym sposobem wykładowcy tacy sprowadzają poziom spotkania i edukacji na poziom niższy niż podstawowy.

O tym, że mam rację, świadczą organizowane przez „fachowców” popularne spotkania edukacyjne na temat terapii czy organu w oddzieleniu od reszty organizmu.

Nasze spotkania różnią się znacznie od innych, gdyż wykładamy wiedzę o zasadach leczenia przyczynowo-skutkowego w danym kontekście lub całkiem kompleksowo. Po takim wykładzie będziesz wiedział, że problem należy regulować w odniesieniu do całego organizmu i będziesz umiał wskazać na jakich płaszczyznach. Nie jesteś u nas traktowany przedmiotowo, a na pewno nie chcemy Ci sprzedać “cudownych suplementów”.

My szanujemy ludzi, bo szanujemy siebie.

to warto przeczytać
16 elementów jest narysowanych i skrótowo opisanych w książce Kiedy lekarz zawiedzie, a szersze informacje przedstawione są w Rak to nie wyrok. Polecamy!