22 grudnia 2019

Przeciwzapalne działanie czereśni

Jeżeli stosujesz środki przeciwzapalne, jak aspiryna czy ibuprofen, to powinieneś przeczytać ten artykuł.

Widząc, jakie ilości środków przeciwzapalnych stosują ludzie i jakie to ma efekty uboczne, zastanawiam się, dlaczego nawet nie pomyślą o skorzystaniu z dobrodziejstw przyrody, tylko się trują.

Sądzę, że lubisz tartę z czereśniami lub same czereśnie. Jeżeli tak, a na dodatek musisz stosować środki przeciwzapalne, gdyż pomimo starań nie udało ci się znaleźć przyczyny stanu zapalnego, to wiedz, że owoce te są właśnie doskonałym środkiem przeciwzapalnym.
Nie sugeruję oczywiście, szczególnie przy stanie zapalnym czy problemach trawiennych, wykonania tarty z białej mąki, gdyż to nie tylko nie pomoże, ale może wręcz zaszkodzić…

Czereśnie są znanym od wielu stuleci środkiem dobrze sprawdzającym się u większości osób cierpiących na bóle reumatyczne czy różne stany zapalne. Niestety owoce te dostępne są przez bardzo krótki okres, a potrzebne są przez cały rok. Typowe wekowanie nie jest dobrą metodą, gdyż stosuje się tu cukier jako konserwant. Nawet zamiana białego na trzcinowy (pod warunkiem, że nie jest podrabiany) niewiele zmienia. Każdy cukier uszkadza stawy i zwiększa stan zapalny, choć oczywiście najgorszy jest biały.
Sensowną metodą wydaje się mrożenie czereśni na okres zimowy lub próżniowe ich przechowywanie, co dla większości z nas jest nieosiągalne.

Czereśnie obniżają ryzyko chorób serca, polepszają jakość snu, zmniejszają bóle mięśni po treningu, poprawiają pamięć i funkcje poznawcze. Pomagają w zapobieganiu i kontroli cukrzycy typu 2, a nawet zmniejszają ryzyko raka jelita – zwłaszcza jeżeli spożywasz je z pestkami, co doskonale oczyszcza jelita.
Swoje właściwości czereśnie zawdzięczają kombinacji antocyjanów, flawonoidów, antyoksydantów. Antocyjany mają silne działanie przeciwzapalne i antyoksydacyjne; na dodatek przekraczają barierę krew–mózg, dzięki czemu mogą wpływać na funkcje mózgu. To obecności tych związków czereśnie zawdzięczają swój ciemnoczerwony kolor. W działaniu przeciwzapalnym blokują enzym COX-1 i COX-2, które powodują stan zapalny.

W badaniach klinicznych czereśniowa tarta działała prawie tak samo silnie jak ibuprofen czy aspiryna.

Szczęśliwy ten, kto ma własną czereśnię i nie używa pestycydów. Jak zapewne wiesz, środki te mogą w różny sposób zniszczyć nasze zdrowie, dlatego jeśli nie masz własnego drzewa, owoce kupuj u zaufanego rolnika.

Czarne jagody, borówka czernica, żurawina czy czarny bez również są pełne antocyjanów, ale nie zawierają tych, które zawierają czereśnie. Najlepiej więc zjadać po garści różnych owoców, oczywiście świeżych i organicznych.

Darmowe studium zdrowia

Pełny komfort kształcenia się we własnym domu w wybranym czasie. Prześlij go swoim znajomym! Wystarczy podać swój adres email. Zapisz się już teraz!

  Zapisując się na newsletter akceptujesz nasz regulamin, politykę ochrony danych osobowych oraz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych w celu rozsyłania newslettera.

  Wesprzyj naszą fundację i otrzymaj książkę “Kiedy lekarz zawiedzie”

  Nasza Fundacja utrzymuje się m.in., z datków osób podobnie myślących jak my i chcących nam pomóc, dlatego staramy się w ramach podziękowań i propagowania wiedzy o medycynie naturalnej szerzyć ją jak to tylko możliwe.

  Wybierz kwotę wsparcia
  Chcesz nas wesprzeć inną kwotą?
  Możesz to zrobić wpłacając na nasze konto bankowe dowolną ilość. Ważne, w tytule koniecznie wpisz “Darowizna” inaczej wpłata zostanie zwrócona.
  Bank Santander: Fundacja Academy of Natural Health
  Numer konta
  83109027500000000137495007
  IBAN
  PL83109027500000000137495007
  SWIFT/Bic – WBKPPLPP

  Może Cię również zainteresować

  Związek demencji starczej z syndromem metabolicznym

  Wydawałoby się że wzrost „oponki” nie powinien mieć żadnego wpływu

  Przeciwzapalne działanie czereśni

  Jeżeli stosujesz środki przeciwzapalne, jak aspiryna czy ibuprofen, to powinieneś

  Bezpieczeństwo dożylnego podawania witaminy C.

  Zanim dojdę do sedna, powiem kilka słów o witaminie C.

  Shopping Cart