11 września 2023

Związek demencji starczej z syndromem metabolicznym

Wydawałoby się że wzrost „oponki” nie powinien mieć żadnego wpływu na wydolność naszego umysłu, gdyż wizualnie to zaokrąglenie pojawia się najczęściej gdy następuje stabilizacja czyli najczęściej po 40 roku życia.

Zapomina się jednak że w tym też okresie zaczyna się zmieniać wzajemny stosunek  hormonów w organizmie, a przecież to właśnie hormony decydują o naszym lepszym czy gorszym metabolizmie i one też decydują o naszym zdrowiu i właściwych funkcjach lub ich braku w pracy naszego mózgu.

Jak więc widzisz wzrost oponki daje nam informacje o tym że niekorzystny proces w organizmie w tym osłabiony metabolizm ma miejsce. Niewiele osób się do tego przyznaje, ale praktycznie każdy może potwierdzić, że w krótkim czasie po zauważeniu szybszego zaokrąglania się kształtów zwłaszcza na brzuchu zauważa pierwsze kłopoty chociażby z pamięcią jak również z pierwszymi sygnałami zmniejszającej się wydolności fizycznej.

W zasadzie pierwsze oznaki słabnącej pamięci nie powinny być traktowane jako coś zupełne normalnego, gdyż zachowując odpowiedni styl życia ta pamięć nie powinna zacząć szwankować w tym okresie życia. Tak na dobrą sprawę skoro jest sporo osób, które w 80 roku życia mają świetną pamięć, to dlaczego słabsza pamięć miałaby być czymś normalnym w 40, 50 czy nawet 70 roku życia? Najwidoczniej coś musi się stać takiego w życiu danego człowieka, że ten problem się ujawnia, podpowiem że to sam człowiek inicjuje proces który doprowadza do problemów metabolicznych a w konsekwencji do osłabionej pracy swego mózgu…

Zmiana balansu hormonalnego u osoby po 40 r jest zjawiskiem normalnym, które jest  wynikiem procesu starzenia, ale samo to bardzo rzadko destrukcyjnie oddziaływuje na naszą pracę mózgu w tym objawy demencji starczej. Naukowcy potwierdzili że istnieje ścisły związek pomiędzy demencją starczą a syndromem metabolicznym, który przejawia się m.in. właśnie jako „oponka” wokół pasa.

Zbadano i potwierdzono że w przypadku syndromu metabolicznego aż 4 krotnie wzrasta ryzyko demencji starczej.

Wraz ze wzrostem tłuszczu na brzuchu często wzrasta we krwi poziom cukru, który najlepiej sprawdzić za pomocą badania tzw. krzywej insulinowej. Samo badanie poziomu cukru może być niewystarczające gdyż wykonując to badanie zwłaszcza rano na czczo praktycznie prawie zawsze nawet w średnio zaawansowanych przypadkach wychodzi jego dobry poziom i dopiero w/w badanie pokazuje nam tak naprawdę jak organizm radzi sobie z kontrolą cukru.

Kolejną cechą charakterystyczną jest podwyższone ciśnienie krwi, które utrzymując  się chronicznie może mocno uszkodzić naczynia krwionośne. Jak zapewne się domyślasz w przypadku podwyższonego ciśnienia wynikającego z syndromu metabolicznego stosowanie leczenia objawowego polegającego na łykaniu tabletek, obniżających ciśnienie jest nieporozumieniem by nie powiedzieć, że brakiem właściwej u lekarza na ten temat wiedzy.

Następną cechą najczęściej też występującą w syndromie metabolicznym jest  podwyższony poziom trójglicerydów występujący z obniżonym poziomem HDL czyli tzw. dobrego cholesterolu. Kombinacja tych wszystkich czynników prowadzi prostą drogą do cukrzycy, chorób serca, przedwczesnej śmierci z jakiegokolwiek powodu, nowotworów, oraz aż o 50% zwiększa ryzyko pojawienia się problemów z funkcjami poznawczymi.

W tym czasie możesz być leczony na przeróżne choroby w tym te wymienione, ale efekt najczęściej będzie utrzymywał się tak długo jak długo będziesz zażywał tabletki. Gdy je  przerwiesz to choroba często wraca w tej samej lub innej formie i problem w tym że jest leczona jako kolejna jednostka chorobowa zupełnie nie związana z syndromem metabolicznym.

Gdy choroba mocno się rozwinie masz wszelkie szanse by wylądować w domu starców, gdyż rodzina nie będzie mogła sobie z tobą poradzić w związku z twoją demencją. Jedno z kolejnych badań informuje nas że dziś aż połowa osób w domach starców cierpi na syndrom metaboliczny, więc można się spodziewać eksplozji demencji w najbliższych latach.

Na te dolegliwości jest proste rozwiązanie, a nazywa się: nie leki chemiczne tylko  leczenie przyczynowe, które opisałem w szerokim aspekcie, w Kompendium wiedzy medycyny naturalnej, da ci wiedzę jak temu zapobiec.

Darmowe studium zdrowia

Pełny komfort kształcenia się we własnym domu w wybranym czasie. Prześlij go swoim znajomym! Wystarczy podać swój adres email. Zapisz się już teraz!

  Zapisując się na newsletter akceptujesz nasz regulamin, politykę ochrony danych osobowych oraz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych w celu rozsyłania newslettera.

  Wesprzyj naszą fundację i otrzymaj książkę “Kiedy lekarz zawiedzie”

  Nasza Fundacja utrzymuje się m.in., z datków osób podobnie myślących jak my i chcących nam pomóc, dlatego staramy się w ramach podziękowań i propagowania wiedzy o medycynie naturalnej szerzyć ją jak to tylko możliwe.

  Wybierz kwotę wsparcia
  Chcesz nas wesprzeć inną kwotą?
  Możesz to zrobić wpłacając na nasze konto bankowe dowolną ilość. Ważne, w tytule koniecznie wpisz “Darowizna” inaczej wpłata zostanie zwrócona.
  Bank Santander: Fundacja Academy of Natural Health
  Numer konta
  83109027500000000137495007
  IBAN
  PL83109027500000000137495007
  SWIFT/Bic – WBKPPLPP

  Może Cię również zainteresować

  Związek demencji starczej z syndromem metabolicznym

  Wydawałoby się że wzrost „oponki” nie powinien mieć żadnego wpływu

  Przeciwzapalne działanie czereśni

  Jeżeli stosujesz środki przeciwzapalne, jak aspiryna czy ibuprofen, to powinieneś

  Bezpieczeństwo dożylnego podawania witaminy C.

  Zanim dojdę do sedna, powiem kilka słów o witaminie C.

  Shopping Cart