22 grudnia 2019

Wrzodziejące zapalenie okrężnicy

Bezdyskusyjnie jest to uciążliwa dolegliwość. Na dodatek leczona zgodnie z protokołem medycznym, jedynie na samym początku choroby daje jakieś szanse, że niektórych pacjentów uda się wyleczyć – później jest to już działanie zapobiegawcze

Tak jak przy innych chorobach autoimmunologicznych, tak i w tym przypadku układ odpornościowy atakuje komórki, tym razem jelit i florę bakteryjną.
Aby jelita były zdrowe, musi zostać zachowana równowaga pomiędzy grzybami i bakteriami oraz pomiędzy samymi bakteriami: „dobrych” powinno być około 85% w stosunku do 15% „złych”. Spośród 15% „złych” w zdrowych jelitach aż 40% zajmuje candida. Wyobraź sobie, jaki wpływ na zdrowie jelit ma niekończąca się eliminacja candidy z organizmu…

Przy takiej chorobie czekają cię długie miesiące leczenia w sposób naturalny, jest jednak możliwe całkowite wyleczenie. W tym czasie musisz wyeliminować jakąkolwiek przetworzoną żywność, w tym wszelkiego rodzaju chipsy, ciasteczka, pizzę, gluten, gotową żywność itd. Dodatkowo trzeba całkowicie wyeliminować cukier, gdyż odżywia on niekorzystne dla nas bakterie. Bez problemu można go zastąpić np. stewią.

O tym, w jaki sposób zająć się jelitami, pisałem w artykule opublikowanym w „Żyj Naturalnie”.

Należy spożywać gotowany i lekko podgotowany pokarm i zielone części warzyw, jeżeli jelita to zaakceptują. Gdy nie tolerują surowych warzyw, można spożywać soki warzywne, które mają działanie łagodzące i lecznicze na żołądek oraz jelita.

Należy pamiętać o witaminie E, która, jak wykazano podczas badań klinicznych na zwierzętach, znacząco zmniejsza stan zapalny. Kupuj pełną witaminę E, zawierającą 8 frakcji, gdyż ma ona najlepsze działanie. Szpinak, szparagi, czerwony pieprz, awokado, nasiona słonecznika czy migdały zawierają duże ilości tego związku, możesz więc wybrać, w jaki sposób chcesz ją dostarczyć do organizmu.

Pomocna też będzie witamina A, która działa silnie przeciwzapalnie – znajdziesz ją w marchewce, morelach, słodkich ziemniakach, jarmużu.
Korzystne działanie wykazuje też czarna jagoda (borówka czarna). Działa fenomenalnie na wszelkie problemy jelitowe, w tym silnie antynowotworowo.

Istnieje również wiele ziół z ośrodkiem działania w jelitach, ale zanim je zastosujesz, musisz zajrzeć do podręcznika medycyny chińskiej, byś wiedział, jak je bezpiecznie spożywać. Np. jednym z nich jest indygo naturalne czyli qing dai, jedno z głównych ziół stosowanych w leczeniu wrzodziejącego zapalenia jelita.

Na koniec pamiętaj o naszej starej dobrej mięcie, która reguluje funkcjonowanie układu pokarmowego i może stanowić brakujący element w powrocie do zdrowia.Nie zapomnij jednak o tym, że skoro wrzodziejące zapalenie jelita jest wynikiem toczącego się procesu autoimmunologicznego, to w pierwszym rzędzie należy się zająć wyregulowaniem organizmu, a nie skupiać się wyłącznie na walce z efektami. Krótko mówiąc, należy zastosować leczenie przyczynowo-skutkowe, a nie jedynie objawowe.

Darmowe studium zdrowia

Pełny komfort kształcenia się we własnym domu w wybranym czasie. Prześlij go swoim znajomym! Wystarczy podać swój adres email. Zapisz się już teraz!

  Zapisując się na newsletter akceptujesz nasz regulamin, politykę ochrony danych osobowych oraz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych w celu rozsyłania newslettera.

  Wesprzyj naszą fundację i otrzymaj książkę “Kiedy lekarz zawiedzie”

  Nasza Fundacja utrzymuje się m.in., z datków osób podobnie myślących jak my i chcących nam pomóc, dlatego staramy się w ramach podziękowań i propagowania wiedzy o medycynie naturalnej szerzyć ją jak to tylko możliwe.

  Wybierz kwotę wsparcia
  Chcesz nas wesprzeć inną kwotą?
  Możesz to zrobić wpłacając na nasze konto bankowe dowolną ilość. Ważne, w tytule koniecznie wpisz “Darowizna” inaczej wpłata zostanie zwrócona.
  Bank Santander: Fundacja Academy of Natural Health
  Numer konta
  83109027500000000137495007
  IBAN
  PL83109027500000000137495007
  SWIFT/Bic – WBKPPLPP

  Może Cię również zainteresować

  Związek demencji starczej z syndromem metabolicznym

  Wydawałoby się że wzrost „oponki” nie powinien mieć żadnego wpływu

  Przeciwzapalne działanie czereśni

  Jeżeli stosujesz środki przeciwzapalne, jak aspiryna czy ibuprofen, to powinieneś

  Bezpieczeństwo dożylnego podawania witaminy C.

  Zanim dojdę do sedna, powiem kilka słów o witaminie C.

  Shopping Cart